Návštěva z krajského úřadu

V úterý 3. 11. 2020 navštívil Střední školu zdravotnickou a sociální v Chrudimi nově zvolený radní zodpovědný za oblast školství, pan Josef Kozel.

Program jednání byl zaměřen především na současnou situaci. Jednalo se o problematice a úskalích distanční výuky. Je nutno podotknout, že studenti a učitelé zdravotnických a sociálních škol, musí zvládat nejen náročnou distanční výuku, ale především psychickou a fyzickou zátěž ve všech zařízeních, kde poskytují svou pomoc.  Následně bylo prodiskutováno i nedostatečné vybavení ochrannými pomůckami, které škola shání všemi možnými způsoby a jejich finanční náročnost. Nutno zde poděkovat firmě Energeia, o. p. s., která škole poskytla nemalý sponzorský dar, 350 respirátorů třídy FFP2, které budou naše žáky chránit při praxi.

SŠZS Chrudim se spolupracuje s ČČK Chrudim na Minikurzu péče o nemocné a seniory, který je vyhlášen pro dobrovolníky. Na tento kurz se může přihlásit kdokoli, komu momentální situace není lhostejná. Více informací najdete na https://www.pomahamepardubickemukraji.cz/kurzosetrovatelstvi