Menu
Header image

Itálie

Zahraniční stáž Miláno, Itálie

V prosinci 2018 jsme v rámci programu Erasmus + vycestovali na odbornou stáž do italského Milána. Programu se zúčastnilo celkem 20 studentů obou studijních programů s pedagogickým doprovodem.

Erasmus Den čtrnáctý

Ráno se konalo setkání se Sárou a Julií z Evolva. Když jsme seděly u stolu, tak jsme vypadaly jako papírové královny, ale nakonec jsme dokazaly dát všechny formuláře dohromady. Ale byl to boj :-) Rozloučily jsme se a čekaly na přebírání bungalovů. A tady jsme opět zjistily, co je italská mentalita. Po dvou hodinách čekání a třech urgencich nám recepční s úsměvem vrátila zalohu, aniž by od nás někdo chatky přebral. Čekání na odjezd řešil každý po svém. Nekdo zvolil spánek nebo film a zdravé jádro ještě vyrazilo naposledy do města. Pohled na majestátní Duomo se totiž neokouká :-)
A teď už jen - arivedeci Milano

Erasmus Den třináctý

Drazí rodiče, učitelé, spolužáci, kamarádi a náhodní čtenáři, naše předešlé články byly vždy adresované Vám. Proto snad pochopíte, že dnešní psaní bychom chtěly věnovat někomu jinému...

Milé Miláno,
Známe se necelé dva týdny, strávili jsme spolu těchto pár dní, tu trochu času, za kterou jsme měly šanci tě poznat. Děkujeme za to, že jsi nám nabídlo ochutnat tvoje jídlo, poznat náturu tvých lidí a cestovat tvou spletitou dopravou. Hodně jsi nás naučilo. Například, že spěchat často nemá smysl, troubením se dá skvěle dorozumívat a že bueno se vyplatí kupovat po šesti. Díky tobě teď místo angličtiny budeme snad maturovat spíš z italštiny. Mamma Mia! Budem navždy vzpomínat na ohromující Duomo, krásné balkonky a okenice a fotogenické uličky, na které jsme narážely častokrát náhodou. I když nepopíráme, že práce nám dávala zabrat a že po domově se nám stýskalo každý den, dokázalo jsi nám zlepšovat náladu. Tak ti děkujem za tuhle nádhernou a zároveň těžce získanou životní zkušenost. Třeba se ještě někdy potkáme. Ještě společně oslavíme svátek naší Lucinky, zítra si sbalíme věci a pak už pádíme zpáky domů za svými rodinami, kamarády a taky českým chlebem s máslem a solí!
Měj se, Miláno

Tvoje 4. SC

Erasmus Den dvanáctý

Pro nás zdravoťačky oficiálně poslední pracovní den. Do práce nás dnes přišli zkontrolovat naše paní učitelky. Nikča poznala milého černocha Sanyla. Klárka s Týnkou po dvanácti dnech okusily chuť pečiva. Při cestě domů se Klárce v metru klanil opilý Ital. Léňa zažila ve školce menší striptýz od místního chlapečka. Ája se málem zmrzačila poslední den pádem ze schodů. A naše Péťa má všechno na párku a už se těší domu. Všichni pylně odpočítáváme dny do odjezdu.

Vaše 3. ZA.

Erasmus Den jedenáctý

Dnes jsme byly v práci, kde jsme měli hezkou podívanou na místní personál Po práci jsme byly unavené a tak jsme se vydaly rovnou na cestu domů.

4. ZA

Erasmus Den desátý

Dnes jsme byli zase v práci ve školkách od 8:30 do 16:30 a potom jsme jeli na Duomo podívat se na vánoční trhy a nakoupit nějaké dárky.

Erasmus Den devátý

Dnes byla na programu kultura. Navstivily jsme zamek rodiny Sforzu, ktery je vedle Duoma dominantou Milana. Uvnitr je zarizen jako muzeum, takze je na co se divat. Problem byl, ze byla nedele, takze vsude neuveritelne lidi. Personal v muzeu byl neuveritelny tez. Takhle protivny italky hledali asi konkurzem! Pruvodkyne z agentury nam rozdala tikety, poprala "Have a nice day " a zdrhla.... Pokud nadavate, ze je v Praze plno, navstivte Milan.
Dobra zprava je, ze domu zrejme jedeme v autobuse samy, takze vyrazime opet shopovat.... Mili rodice, nechcete nam poslat jeste nejake to Euro? Gucci, Prada, Cartier, chapete, ne?

Erasmacky z Milana

Erasmus Den osmý

Dnesni volno vyuzili vsichni k shopovacimu utoku na Primark, takze psani zbylo na nas... Slunicko nas vytahlo na vylet do lazenskeho mesta Como na brehu stejnojmenneho jezera Lago di Como. Temer primorska atmosfera jezera, slunce, Alp a uzkych ulicek byla kouzelna. Jedine co chybelo byl George Clooney s Nespressem... What Else?
Z Coma zdravi M+H

Erasmus Den sedmý

Sedmý den pro nás znamenal poslední den pracovního týdne. I když Italové měli svátek, my zdravoťačky byly v práci. Po práci jsme zahájili přípravu na zítřejší velké nákupy v Primarku!

3. ZA

Erasmus Den šestý

Včerejšek probíhal jako každý náš typický pracovní den. Jen s rozdílem, že jsme se s dětmi začli připravovat na blížící se Vánoce. Dnes jsme za odměnu navštívily Primark, ze kterého jsme si kromě plných tašek odnesly také ponaučení, že už se nikdy nebudeme v Afi vztekat nad davy lidí. Půlka pobytu je za námi a půlka před námi. Každým dnem se blížíme domů. Těšíme se na vás

Vaše 4. SC

Erasmus Den páty

Kontrolovali nás, jestli nejsme teroristky
Dnes nas cekala schůzka s paní Ritou, která byla moc milá. Začaly jsme velmi nudnou prezentací o bezpečnosti práci. Poté jsme si však zlepšily náladu prohlídkou krásné Residenze del Sole, kde nám paní Rita ukázala vše potřebné. Na konci prohlídky nás paní Rita pozvala na kávu a zákusek. Jako druhou skupinu nás čekala odpolední směna, kterou jsme začaly pohoštěním a protože měl jeden z klientů narozeniny, měly jsme příležitost zúčastnit se narozeninové oslavy na které nechyběl zpěv, tanec a narozeninový , , Apple pie''. Den jsme zakončily rozsvícením vánočního stromečku v centru Milána.

Erasmus Den čtvrtý

Dnešní den pro nás začal výbornou snídaní od naší Klárky. Dále se ZA poprvé seznámila se svojí budoucí prací. Zjistily jsme, že cestování hromadnou dopravou je náročnější, než se zdá. Pro některé z nás cesta do práce znamená 2 hodiny. Klárka s Týnkou ve městě potkaly milého černocha. Léňa zjistila , jaké to je pracovat s dětmi. Tak zatím.

Vaše 3. ZA

Erasmus Den třetí

Po dnešním probuzení nás čekalo setkání s pracovníkama od Evolva, kteří nás tu mají na starost. Toto setkání obsahovalo mnoho papírů, které musíme v průběhu naší stáže vyplnit. Posléze jsme se všichni ze 4. SC a 3. SC šli podívat na naše pracoviště, což jsou školky a jesle, hlavně kde jsou a ke komu se máme hlásit. Potom jsme měli volný čas na nakupování pohledů a zítra naplno.

Erasmus Den druhý

V dopoledních hodinách jsme navštívily italský chrám Duomo di Milano, který nás velice okouzlil. Poté jsme se odpojily od naší skupiny. Zde začala ta pravá sranda:) Nejprve jsme se málem ztratily, ale alespoň jsme pořádně poznaly zdejší trasy metra. Z tohoto důvodu nám hrozila pokuta, ale štěstí bylo na naší straně a žádnou jsme nedostaly. Při hledání našeho autobusu, jsme nenašly ani zastávku, ale za to jsme narazily na kreativní zeď z tabulek, kde jsme zanechaly vzkaz pro naší třídu. Výlet jsme zakončily italsky: pizzou a těstovinami. Oslavili jsme první advetní neděli zapálením "svíčky" I když je tu hezké, večer přicházejí slabé chvilky, pro které je tu náš kalendář. To abyste viděli, že se na vás domů všichni těšíme:)

Vaše 4. SC

Erasmus + Milano 2018, den prvý

Chvíli jsme tom nechtěly věřit, ze se naše skromné lodní kufry vejdou do jakéhokoliv autobusu, ale vysmátí maďarští řidiči neměli s ničím problém, takže po nalodění jsme vyrazili noční Evropou směr Milan. Řidiči byli tak v pohodě a usměvaví, že jsme jim i odpustily, že nám nerozuměly ani slovo a téměř nás upekli během cesty zaživa! Proste flying turtles! Italie nás přivítala sluncem, takže sbohem zimo, uklízíme péřovky a hledáme sluneční brýle.
Ubytovaní máme super, ovsem katastrofa po italsky! NEJDE WIFI! Pomoct mami, já chci domu!!!!!
pokračovaní zítra, teste se!
MILANSKE ERASMACKY