Práce 3. S na výstavě Rok 1989 v Chrudimi v RM

V Regionálním muzeu až do 5. ledna 2020 probíhá výstava Rok 1989 v Chrudimi a na Chrudimsku, jejíž součástí jsou studentské práce děvčat z 3. S, která se zde prezentují souborem 29 plakátů a pěti vzpomínkami pamětníků. Projekt, jehož cílem bylo zmapovat listopadové události roku 1989, začal v minulém školním roce, kdy děvčata v květnu a v červnu vyhledala pamětníky událostí roku 1989 a vyzpovídala je. Výstupem této první části projektu byly seminární práce s rozhovory pamětníků. V říjnu projekt pokračoval vyhledáváním dobových hesel, výzev a vzkazů a vypsáním nejzajímavějších úryvků ze vzpomínek pamětníků. Výstupem této druhé části projektu byly plakáty, které jsou prezentovány v muzeu. Všichni jste srdečně zváni k návštěvě výstavy.