Zdravohrátky

Den 17. 10 2018 se naší škole nesl v duchu mistra Leonarda da Vinciho. Renesanční malíř, sochař, vynálezce, stavitel a také vynikající anatom se stal symbolickým průvodcem i rádcem účastníků Zdravohrátek. Název letošních Zdravohrátek totiž zněl: „Šifra mistra Leonarda“.

Akce se zúčastnilo 74 žáků vybraných z dvanácti základních škol chrudimského okresu.

Pomocí šesti stanovišť se nabídlo školákům pestrý a velice atraktivní program včetně stanovišť Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje a Českého Červeného kříže. Kromě nich je čekalo například poznávání lidských orgánů, zapojení všech smyslů v neviditelné kavárně, třídění chirurgických nástrojů či stanoviště biohazardu s výskytem exotických nemocí. Dokonce jako sestry bez hranic mohli žáci vyzpovídat v anglickém jazyce nemocnou pacientku a určit její diagnózu.

Vyluštit šifru hry, Vitruvian, se podařilo všem soutěžícím družstvům. Na stupních vítězů ale mohlo skončit pouze jedno družstvo. V soutěži pracovních aktivit zvítězilo spojené družstvo ZŠ Slatiňany a ZŠ Seč, druhý ovocný dort za prvenství ve vědomostním kvízu získal triumvirát zástupců ZŠ Nasavrky, ZŠ Včelákov a ZŠ Třemošnice.