Sestřičkou alespoň na zkoušku

Láká Vás profese sestřičky? V pátek a sobotu si zájemci o tento obor mohli vyzkoušet, co tato profese obnáší. Škola v rámci svých dnů otevřených dveří umožnila zájemcům z řad veřejnosti vyzkoušet si, jaké to je, odebrat někomu krev, píchnout injekci nebo resuscitovat s defibrilátorem. Vše probíhalo na reálných modelech, které škola využívá k nácviku odborných výkonů.

„Zájemců bylo opravdu mnoho, je vidět, že profese zdravotníka láká. Je to zřejmě i zásluhou mnohých seriálů z lékařského prostředí. Největší fronta byla u defibrilátoru a cvičného modelu ruky na odběr krve.“ říká zástupkyně ředitelky Marta Pleskotová.

Pokud by někoho nelákala profese zdravotníka, tak v další učebně byla připravena ukázka aktivizace klientů v sociálních službách. Zájemci o studium oboru Sociální činnost si vyzkoušeli, jaké to je, orientovat se v prostoru se zhoršeným zrakem, za pomocí bílé hůlky. K dispozici bylo i několik simulačních brýlí různých druhů očních vad. Na dalším stanovišti se seznámili s pomůckami, které slouží k testováním paměti klientů.

Pokud jste tuto akci nestihli navštívit, pořádá škola obdobnou akci již 22. 2. 2017.