Chrudim za udržitelný svět

Ve středu 31. 5. 2017 se naše čtyři studentky 3. ročníku oboru Sociální činnost účastnily akce, kterou připravilo město Chrudim prostřednictvím projektu Zdravé město a MA 21. Cílem akce bylo přiblížit dětem z chrudimských škol, jaké problémy spojují česká města a obce a jejich obyvatele s jejich protějšky v rozvojových zemích. Naše žákyně tak na jednom z deseti stanovišť představily jeden z , , Cílů udržitelného rozvoje“, který se týkal zdraví a kvalitního života. Tématem byly infekční nemoci, které se vyskytují jak u nás, tak v rozvojovém světě a tato problematika byla pojata z globálního pohledu, z pohledu ČR a z pohledu města Chrudim v řešení a naplnění tohoto cíle. Jsme rádi, že jsme se mohly jako partnerská organizace Zdravého města a MA 21 podílet na realizaci této akce a studentkám Kristýně Klecové, Veronice Hegenbartové, Petře Novotné a Aničce Pasekové patří velký dík za vzornou reprezentaci školy.