Úřad práce

V pondělí 13. února se třída 4. ZA zúčastnila semináře Přijímací řízení na Úřadu práce v Chrudimi. Jako každoročně si studentky přinesly své ve škole připravené strukturované životopisy a motivační dopisy. Paní lektorka, ing. Marcela Vychodilová, poskytla ještě další tipy na to, jak si svoji žádost o zaměstnání vyšperkovat, aby zaujala potencionálního zaměstnavatele.

Na základě krátkého videa studentky hledaly typické chyby, kterých se uchazeči dopouštějí při pohovoru, a to jak v etiketě, mluvě i řeči těla a naučily se, jak se jim vyhnout.

V semináři se děvčata také dozvěděla, jaká je situace na trhu práce (mimochodem pro zdravotnické pracovníky velmi příznivá), kdy končí status studenta, kdo má nárok na podporu v nezaměstnanosti, jak je to s mateřskou a rodičovskou dovolenou a mnoho jiných užitečných informací.