Our awesome school trip to London. 25th-29th March 2019

Vytisknout

Day 1

11.01 PM After 10 hours sitting on our seats we doubt this trip was a good idea. Fortunately our black double-decker bus provides enough comfort and space. Hopefully the only WC will not be full too soon. But, all of us still alive. We can´t afford enough stops at gas stations because we need to catch an early-morn ferry. Let´s hope it´ll be fun tomorrow.

Číst dál: Our awesome school trip to London. 25th-29th March 2019

Regionální kolo psychologické olympiády

Vytisknout

V úterý 12.3.2019 se na VOŠ a SZŠ v Hradci Králové konal 14. ročník regionálního kola psychologické olympiády na téma "Síla okamžiku". Za východní Čechy se zúčastnily SZŠ a VOŠ z Trutnova, Hradce Králové, Pardubic, Chrudimi, Ústí nad Orlicí a Svitav. Každá škkola zde měla dva zástupce.Porota si vyslechla pěkné a přínosné práce. Naši školu velice úspěšně reprezentovaly Kristýna Novotná z .3.Z a Marie Rabasová z .2.S, která obsadila krásné třetí místo.

Lyžařský kurz II

Vytisknout

Další fotogalerie z lyžařského kurzu

Lyžařský kurz

Vytisknout

Fotogalerie

Slavnostní „otevření“ zrenovovaného suterénu

Vytisknout

Dne 26. 2. se v budově naší školy konalo slavnostní „otevření“ zrenovovaného suterénu naší školy. Sanaci suterénu prováděla firma DRYMAT s.r.o., statiku zabezpečovala firma INTERMONT s.r.o. Celou akci finančně i organizačně zajišťoval Krajský úřad Pardubického kraje.

Číst dál: Slavnostní „otevření“ zrenovovaného suterénu

Psychologická olympiáda

Vytisknout

Ve čtvrtek 21. 2. 2019 se konal 14. ročník psychologické olympiády na téma: „Síla okamžiku“. Soutěže se zúčastnily žákyně druhých a třetích ročníků denního studia oboru sociální činnost a zdravotnický asistent.

Číst dál: Psychologická olympiáda

Zpívání pod stromečkem

Vytisknout

Zakončení roku za zpěvu koled.

Anglický den

Vytisknout

Gamifikace! to je, oč tu běží.
Opět jsme aplikovali gamifikaci do výuky jazyků, protože English Day k hrám vybízí.
14 dní před vlastním English Day probíhaly v hale soutěžní a nesoutěžní úkoly. Cílem bylo motivovat žáky k získání prémiových bodů v předstihu, ještě před soutěží, naučit se pár klíčových slov a seznámit se s divadelní hrou samotnou a těšit se.

Číst dál: Anglický den

Hrou proti AIDS

Vytisknout

V týdnu od 3. 12. 2018 probíhal na naší škole již 4. ročník interaktivního výukového programu pro žáky základních a středních škol z Chrudimi a okolí pod názvem „Hrou proti AIDS“. Účelem tohoto projektu je seznámení žáků netradiční formou výuky s prevencí před nechtěným otěhotněním, HIV infekcí a pohlavně přenosnými chorobami. Lektory jsou naši studenti z 2. a 3. ročníku oboru Zdravotnický asistent. Projekt je organizován Krajskou hygienickou stanicí Pardubického kraje ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem Praha a setkává se s velkým zájmem z řad žáků i jejich pedagogů. Další ročník proběhne opět v prosinci příštího roku.

Mikulášská nadílka

Vytisknout

Mikuláš měl zpoždění! Ale není důležité kdy, ale že vůbec přišel. A nebyl sám! Se svými společníky čertem a andělem nás provedl opraveným suterénem naší školy. Konečně to vypadá, že se stavba chýlí ke konci a my se můžeme těšit, že po vánočních prázdninách budeme chodit do šaten. Nové skříňky jsou sice malé, ale alespoň v nich nebudeme mít nepořádek.
Horší je, že jsme museli čertovi podepsat úpis, v němž se zavazujeme, že se budeme přezouvat a udržovat pořádek ve škole i v okolí. No, to bude fuška!
A protože jsme byli hodní, dostali jsme malou sladkost a drobné moudro do kapsy

Projekt Dědečku, proč přijely tanky?

Vytisknout

V Regionálním muzeu až do 14.prosince probíhá výstava studentských prací projektu „Dědečku, proč přijely tanky?“, na které se souborem 14 plakátů prezentují děvčata z 2.SC. Projekt, jehož cílem bylo zmapovat události roku 1968 na Chrudimsku, začal v minulém školním roce, kdy děvčata v květnu a v červnu vyhledala pamětníky událostí roku 1968 a vyzpovídala je. Výstupem této první části projektu byly seminární práce s rozhovory pamětníků. V říjnu projekt pokračoval vyhledáváním dobových hesel, výzev a vzkazů a vypsáním nejzajímavějších úryvků ze vzpomínek pamětníků. Výstupem této druhé části projektu byly plakáty, které jsou prezentovány v muzeu. Všichni jste srdečně zváni k návštěvě výstavy. Děkuji všem zúčastněným za spolupráci na projektu a jejich invenci a kreativitu.

Hodina první pomoci

Vytisknout

Skvělou práci odvedly žákyně 2.S v rámci nácviku vyprošťování osob z vozidla a přenášení raněných v Městském parku

100 let republiky

Vytisknout

V pátek před prázdninami jsme si společným setkáním v barvách trikolory oslavili Den vzniku samostatného československého státu a zazpívali nový hit Za 100 let.

Zdravohrátky

Vytisknout

Den 17. 10 2018 se naší škole nesl v duchu mistra Leonarda da Vinciho. Renesanční malíř, sochař, vynálezce, stavitel a také vynikající anatom se stal symbolickým průvodcem i rádcem účastníků Zdravohrátek. Název letošních Zdravohrátek totiž zněl: „Šifra mistra Leonarda“.

Číst dál: Zdravohrátky

Go kurz

Vytisknout

Seznamovací pobyt prvních ročníků

Kantorský Go kurz

Vytisknout

i učitelé si rádi hrají

Joomla Business Templates by template joomla