Praxe v "Paraple"

Jako dvě žákyně 3. ročníku oboru Sociální péče jsme byly v rámci souvislé praxe na čtyřdenní stáži v Praze, konkrétně v zařízení Paraple. Ve zkratce se jedná o centrum, kde pečují a pomáhají lidem na vozíčku fungovat v běžném denním životě. Každý den jsme začínaly v 7.30 a končily v 16:00 hodin. Od rána jsme asistovaly při běžné hygieně, pomáhaly klientům při snídani, zúčastnily se ranních rozcviček a dále pomáhaly i při oběděch. Během dne měli klienti různé aktivizace a schůzky s jednotlivými pracovníky, s těmi jsme se každý den scházely i my. Každý den jsme si prošly jiné specializace (psycholog, sociální pracovním,fyzioterapeut,..).Měly jsme možnost se zúčasnit i poslední velké zavěrečné porady turnusu, která pro nás byla velice zajimavá. Byla to skvělá zkušenost a pro nás zároveň i odpočinek v krásném místě Prahy. Stáž jsme si náležitě užily.

Veronika Beránková a Nikol Kábelová,žákyně 3.SC

Joomla Business Templates by template joomla