Studentské volby

Vytisknout

Studentské volby prezidenta rebubliky 2018

Hrou proti AIDS

Vytisknout

Na naší škole probíhá tento týden již 3. ročník interaktivního výukového programu pro žáky základních a středních škol z Chrudimi a okolí pod názvem „Hrou proti AIDS“. Účelem tohoto projektu je seznámit žáky netradiční formou výuky s prevencí před nechtěným otěhotněním, HIV infekcí a pohlavně přenosnými chorobami. Lektory jsou naši studenti z 2. a 3. ročníku oboru Zdravotnický asistent a Sociální péče. Projekt je organizován Krajskou hygienickou stanicí Pardubického kraje ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem Praha a setkává se s velkým zájmem z řad žáků i jejich pedagogů. Další ročník proběhne opět v prosinci příštího roku.

Návštěva z pekla

Vytisknout

Návštěva z pekla

Dny zdraví v Pardubicích

Vytisknout

Žákyně 3. a 4. ročníku oboru Sociální péče navštívily ve čtvrtek 23. 11. 2017 v Pardubicích výstavu věnovanou zdraví. Zde se zúčastnily přednášek na téma bazální stimulace a výživa. Součástí akce byla také prezentace různých firem, které se zabývají nabídkou produktů pro zdravý životní styl.

 

Číst dál: Dny zdraví v Pardubicích

Odborná praxe 3. ročníku oboru sociální péče

Vytisknout

Žákyně 3. ročníku oboru Sociální péče dochází od září na odbornou praxi do Lůžkového a sociálního centra pro seniory v Chrudimi. Zde vykonávají činnosti, které souvisí zejména s realizací hygienické péče a podáváním stravy. Dále se také zapojují do aktivizace klientů prostřednictvím různých volnočasových aktivit. V průběhu září a října se zúčastnily pečení např. pečení štrůdlu, výroby keramiky a pečení šneků z listového těsta.

Divadelní představení The Action New Generation

Vytisknout

Dne 23. 11. 2017 v Divadle K. Pippicha v Chrudimi jsme se zúčastnili multimediálního divadelního představení The Action New Generation určeného generaci mladých a začínajících řidičů. Šedesát minut plných emocí a dějových zvratů poukazuje na realitu dopravních nehod odehrávajících se denně kolem nás. Skutečné příběhy lidí, které nemají happyendy, donutí diváky hluboce se zamyslet. Úžasný zážitek, který předčil naše očekávání. Určitě doporučujeme.

Stužkovací večírek 4SC

Vytisknout

Pasování na maturanty

Zdravohrátky

Vytisknout

„Já ho nechtěla zabít! Pomoc, prosím, pomozte!“ Premiéra nového projektu pardubického kraje ZDRAVOhrátky na podporu zájmu žáků základních škol o zdravotnické obory začíná ve středu dopoledne pěkně zostra.

Číst dál: Zdravohrátky

Chorvatsko-Živogošče

Vytisknout

Ve dnech 29.9. – 8.10. se studenti naší školy zúčastnily sportovně-rekreačního kurzu v chorvatském Živogošče. Celý kurz provázelo sluníčkové počasí, pohodová nálada a nezapomenutelné chvíle. Každý den byl plný různých zážitků – procházka po staré turecké cestě podél pobřeží, horská túra na kapličku svatého Petra, jóga na pobřeží při západu slunce či plavba lodí do letoviska Makarská. A co jsme si přivezli? – No přeci slunce v duši

Den zdraví

Vytisknout

Ve středu 4. 10. se naše studentky zapojily do DNE ZDRAVÍ, který probíhal v chrudimské nemocnici. Mezi velkým množstvím informačních stánků se stanoviště naší školy určitě neztratilo. Studentky třetího ročníku meřily krevní tlak a určovaly hladinu cukru v krvi. Zájem byl veliký....

Den bez aut

Vytisknout

Evropský Den bez aut jsme si opět připomněli i v Chrudimi. Naše studentky podpořily tuto akci 22. 9. 2017 společně s dětmi z MŠ Malíka.

Joomla Business Templates by template joomla