Psychologická olympiáda - celostátní kolo

4-5.4.2018 se v Kroměříži konal 13. ročník celostátní soutěže Den psychologie na téma: "Kam kráčíme?" Naši školu velice pěkně reprezentovala Karolína Wagnerová ze 3.SC.
Kájo - děkujeme

Psychologická olympiáda

Ve středu 7.3.2018 se konal 13. ročník regionální soutěže PSK v Trutnově. Mezi sebou soutěžili žáci a žákyně SZŠ a VOŠ z Hradce Králové, Pardubic, Chrudimi, Ústí nad Orlicí, Svitav a Trutnova. Téma pro tento školní rok bylo "Kam kráčíme?" Naši školu velice pěkně reprezentovaly žákyně 3.SC Adéla Komárková a Karolína Wagnerová. Karolína soutěž vyhrála a postupuje do celorepublikového kola, které proběhne 4 -5. dubna 2018 na SZŠ v Kroměříži.

Zimní kurz

26. 2. - 2. 3. 2018 zimní kurz v Antarktidě pouze pro silné jedince (což my jsme :-D)

Psychologická olympiáda

Ve čtvrtek 8.2. 2018 proběhl 13. ročník psychologické olympiády na téma: "Kam kráčíme?" Soutěžily žákyně druhých a třetích ročníků denního studia oboru ZA a SC. Porota si vyslechla velice hezké práce. Na pěkném třetím místě se umístila Kristýna Novotná z .2.ZA, druhé místo obsadila Adéla Komárková z 3.SC a vyhrála Karolína Wagnerová z 3.SC.. První dvě žákyně budou naší školu reprezentovat v regionálním kole. Děkujeme za hezké odpoledne.

Vznik ČSR

V rámci 100 letého výročí ukončení 1. světové války a také vzniku Československé republiky vytvořili studenti 2 ZA v rámci dějepisu plakáty, které připomínají nejzávažnější události a nejdůležitější osobnosti. Sestavili také mapu s fotografiemi pomníků věnovaných obětem prnví světové války v jejich bydlištích.

English day

Jeden den bez českého jazyka

Drážďany

Výstava „Tři oříšky pro Popelku“ na zámku Moritzburg.
Prohlídka historického centra Drážďan s významnými památkami – obrazárna Zwinger – Galerie Starých Mistrů vč. Zbrojnice a sbírky porcelánu, Semperova Opera, Sídelní zámek saských kurfiřtů a králů, unikátně zrekonstruovaný chrám Frauenkirche.
Návštěva Vánočních trhů.

Exkurze v předvánoční Praze

11. prosince se vydaly třídy 4.ZA, 4.SC a 3.SC na celodenní exkurzi do Prahy. Navštívili jsme ,,Dům světla“, což je zařízení, které poskytuje různé služby HIV pozitivním klientům a mimo jiné se zabývá prevencí pohlavně přenosných chorob. Další cesta vedla do centra ,,Paraple“, které zkvalitňuje život ,,vozíčkářům“ a nakonec jsme si prohlédli prostory zdravotnického zařízení ,,IKEM“ a dozvěděli se spoustu zajímavostí z oddělení Kardiologie, včetně transplantací srdce. Celý den byl příjemně zakončen na Staroměstském náměstí, kde se konaly tradiční vánoční trhy.

Studentské volby

Studentské volby prezidenta rebubliky 2018

Hrou proti AIDS

Na naší škole probíhá tento týden již 3. ročník interaktivního výukového programu pro žáky základních a středních škol z Chrudimi a okolí pod názvem „Hrou proti AIDS“. Účelem tohoto projektu je seznámit žáky netradiční formou výuky s prevencí před nechtěným otěhotněním, HIV infekcí a pohlavně přenosnými chorobami. Lektory jsou naši studenti z 2. a 3. ročníku oboru Zdravotnický asistent a Sociální péče. Projekt je organizován Krajskou hygienickou stanicí Pardubického kraje ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem Praha a setkává se s velkým zájmem z řad žáků i jejich pedagogů. Další ročník proběhne opět v prosinci příštího roku.

Návštěva z pekla

Návštěva z pekla

Dny zdraví v Pardubicích

Žákyně 3. a 4. ročníku oboru Sociální péče navštívily ve čtvrtek 23. 11. 2017 v Pardubicích výstavu věnovanou zdraví. Zde se zúčastnily přednášek na téma bazální stimulace a výživa. Součástí akce byla také prezentace různých firem, které se zabývají nabídkou produktů pro zdravý životní styl.

Číst dál: Dny zdraví v Pardubicích

Odborná praxe 3. ročníku oboru sociální péče

Žákyně 3. ročníku oboru Sociální péče dochází od září na odbornou praxi do Lůžkového a sociálního centra pro seniory v Chrudimi. Zde vykonávají činnosti, které souvisí zejména s realizací hygienické péče a podáváním stravy. Dále se také zapojují do aktivizace klientů prostřednictvím různých volnočasových aktivit. V průběhu září a října se zúčastnily pečení např. pečení štrůdlu, výroby keramiky a pečení šneků z listového těsta.

Divadelní představení The Action New Generation

Dne 23. 11. 2017 v Divadle K. Pippicha v Chrudimi jsme se zúčastnili multimediálního divadelního představení The Action New Generation určeného generaci mladých a začínajících řidičů. Šedesát minut plných emocí a dějových zvratů poukazuje na realitu dopravních nehod odehrávajících se denně kolem nás. Skutečné příběhy lidí, které nemají happyendy, donutí diváky hluboce se zamyslet. Úžasný zážitek, který předčil naše očekávání. Určitě doporučujeme.

Stužkovací večírek 4SC

Pasování na maturanty