Poslední zvonění

Vytisknout

Tak je tu čas kdy probíráš korálky dnů,posledních študáckých dnů.

Osvětim

Vytisknout

Existují místa na světě, která chce člověk poznat a navštívit, neboť jsou známá svou krásou a kouzlem krajiny. Existují ale i místa, kam jedete, abyste si připomněli hořkou minulost, ze které se chcete poučit, ze kterých přechází mráz po zádech, přesto že je krásný slunečný den. A právě takovéto emoce provázely naše studenty a učitelé toto pondělí, 10. 4. 2017, kdy prožili historicko-poznávací exkurzi - koncentrační tábor Osvětim - Březinka (Auschwitz - Birkenau).

Číst dál: Osvětim

Od košilky k rubáši

Vytisknout

Studentky 3.SC v rámci ESV navštívily 3.dubna chrudimské Regionální muzeum, kde absolvovaly komentovanou prohlídku výstavy Od košilky k rubáši aneb Narození a smrt v české lidové kultuře. Dozvěděly se plno informací o zvycích a tradicích, které byly spojeny s narozením dítěte, i o pohřebních rituálech a obřadech. Děvčata si též mohla vyzkoušet zavinování miminek do plen, povijanů a klasických i moderních zavinovaček.

Den psychologie

Vytisknout

Ve čtvrtek 16.03. 2017 proběhlo 12. kolo regionální soutěže Den psychologie na SŠZS v Ústí nad Orlicí. Téma pro letošní rok bylo „Když člověk potká člověka“. Soutěže se zúčastnily zdravotnické školy z východních Čech – z Trutnova, Hradce Králové, Pardubic, Ústí nad Orlicí, Svitav a Chrudimi. Naši školu velice pěkně reprezentovaly Karolína Wagnerová z 2.SC, která obsadila čtvrté místo a Michala Beranová, která se umístila pátá. Děvčata děkujeme

Lyžařský kurz

Vytisknout

Na přelomu února a března jme vyrazili na zimní kurz do naší oblíbené Jedlové. Týden byl vydařený - snowboarďáci a lyžaři se naučili krásně krouhat obloučky a vysokohorské turistky urazily celkem nádherných 55 km po kavárnách v Orlických horách. Byl to prima týden.

Hodina dějepisu v angličtině

Vytisknout

Tyto 2 hodiny byly jiné, protože výklad byl veden v angličtině. Tématy byly The Holocaust a Anne Frank. S pomocí slovníčku jsme shlédly krátký dokument o Anně Frankové v angličtině, pak jsme dostaly texty a pokusily se doplnit základní údaje z jejího života do pracovního listu. Bylo to určitě zajímavé zpestření výuky.

T. G. Masaryk

Vytisknout

Připomínka výročí
Třída 2. ZA si v rámci dějepisu připomněla významné výročí - 80.let od smrti  T. G. Masaryka. Děvčata vyrobila velký plakát s hlavními fakty z Masarykova života a pro studenty 1. ročníku si připravila krátkou prezentaci o Masarykově životě.

 

Připomínka výročí
Třída 2. ZA si v rámci dějepisu připomněla významné výročí - 80.let od smrti  T. G. Masaryka. Děvčata vyrobila velký plakát s hlavními fakty z Masarykova života a pro studenty 1. ročníku si připravila krátkou prezentaci o Masarykově životě.

Nehodou to začíná

Vytisknout

Preventivní pořad Nehodou to začíná

Číst dál: Nehodou to začíná

Úřad práce

Vytisknout

V pondělí 13. února se třída 4. ZA zúčastnila semináře Přijímací řízení na Úřadu práce v Chrudimi. Jako každoročně si studentky přinesly své ve škole připravené strukturované životopisy a motivační dopisy. Paní lektorka, ing. Marcela Vychodilová, poskytla ještě další tipy na to, jak si svoji žádost o zaměstnání vyšperkovat, aby zaujala potencionálního zaměstnavatele.

Číst dál: Úřad práce

Psychologická olympiáda

Vytisknout

Ve středu 8.2.2017 proběhl na naší škole již 12. ročník psychologické olympiády. Soutěžily žákyně druhých a třetích ročníků denního studia oboru zdravotnický asistent a sociální činnost.

Číst dál: Psychologická olympiáda

Korunovační klenoty

Vytisknout

Žáci 2 ročníků korunovali své půlroční školní úsilí návštěvou Východočeského muzea v Pardubicích. Před pololetními prázdninami shlédli výstavu replik českých korunovačních klenotů a další exponáty vztahující se k životu a vládě Karla IV.

 

Číst dál: Korunovační klenoty

Krátký pohled do hodin první pomoci

Vytisknout

Krátký pohled do hodin PRP

Naše další návštěva na ČČK Chrudim

Vytisknout

Naše další návštěva na ČČK Chrudim

Sestřičkou alespoň na zkoušku

Vytisknout

Láká Vás profese sestřičky? V pátek a sobotu si zájemci o tento obor mohli vyzkoušet, co tato profese obnáší. Škola v rámci svých dnů otevřených dveří umožnila zájemcům z řad veřejnosti vyzkoušet si, jaké to je, odebrat někomu krev, píchnout injekci nebo resuscitovat s defibrilátorem. Vše probíhalo na reálných modelech, které škola využívá k nácviku odborných výkonů.

Číst dál: Sestřičkou alespoň na zkoušku

Kroužek první pomoci

Vytisknout

Další milé setkání na ČČK Chrudim v duchu KPR dospělých a dětí.

English Day

Vytisknout

Jak se stalo už každoroční tradicí v posledním předvánočním týdnu, konal se - letos již posedmé -v pondělí 19.12. náš ENGLISH DAY. Byl to den „tak trochu jiny“ a rozhodně velmi rušný a zábavný.

Číst dál: English Day

Joomla Business Templates by template joomla