Erasmus Den devátý

Vytisknout

Dnes byla na programu kultura. Navstivily jsme zamek rodiny Sforzu, ktery je vedle Duoma dominantou Milana. Uvnitr je zarizen jako muzeum, takze je na co se divat. Problem byl, ze byla nedele, takze vsude neuveritelne lidi.Personal v muzeu byl neuveritelny tez. Takhle protivny italky hledali asi konkurzem! Pruvodkyne z agentury nam rozdala tikety, poprala "Have a nice day " a zdrhla....Pokud nadavate, ze je v Praze plno, navstivte Milan.
Dobra zprava je, ze domu zrejme jedeme v autobuse samy, takze vyrazime opet shopovat....Mili rodice, nechcete nam poslat jeste nejake to Euro? Gucci, Prada, Cartier, chapete, ne?
Erasmacky z Milana

Erasmus Den osmý

Vytisknout

Dnesni volno vyuzili vsichni k shopovacimu utoku na Primark, takze psani zbylo na nas... Slunicko nas vytahlo na vylet do lazenskeho mesta Como na brehu stejnojmenneho jezera Lago di Como. Temer primorska atmosfera jezera, slunce, Alp a uzkych ulicek byla kouzelna. Jedine co chybelo byl George Clooney s Nespressem...What Else?
Z Coma zdravi M+H

Erasmus Den sedmý

Vytisknout

Sedmý den pro nás znamenal poslední den pracovního týdne. I když Italové měli svátek, my zdravoťačky byly v práci. Po práci jsme zahájili přípravu na zítřejší velké nákupy v Primarku !
3.ZA

Erasmus Den šestý

Vytisknout

Včerejšek probíhal jako každý náš typický pracovní den. Jen s rozdílem, že jsme se s dětmi začli připravovat na blížící se Vánoce. Dnes jsme za odměnu navštívily Primark, ze kterého jsme si kromě plných tašek odnesly také ponaučení, že už se nikdy nebudeme v Afi vztekat nad davy lidí. Půlka pobytu je za námi a půlka před námi. Každým dnem se blížíme domů. Těšíme se na vás.
Vaše 4.SC

Erasmus Den páty

Vytisknout

Kontrolovali nás, jestli nejsme teroristky
Dnes nas cekala schůzka s paní Ritou, která byla moc milá. Začaly jsme velmi nudnou prezentací o bezpečnosti práci. Poté jsme si však zlepšily náladu prohlídkou krásné Residenze del Sole, kde nám paní Rita ukázala vše potřebné. Na konci prohlídky nás paní Rita pozvala na kávu a zákusek. Jako druhou skupinu nás čekala odpolední směna, kterou jsme začaly pohoštěním a protože měl jeden z klientů narozeniny, měly jsme příležitost zúčastnit se narozeninové oslavy na které nechyběl zpěv, tanec a narozeninový ,, Apple pie''. Den jsme zakončily rozsvícením vánočního stromečku v centru Milána.

Erasmus Den čtvrtý

Vytisknout

Dnešní den pro nás začal výbornou snídaní od naší Klárky. Dále se ZA poprvé seznámila se svojí budoucí prací. Zjistily jsme, že cestování hromadnou dopravou je náročnější, než se zdá. Pro některé z nás cesta do práce znamená 2 hodiny. Klárka s Týnkou ve městě potkaly milého černocha. Léňa zjistila ,jaké to je pracovat s dětmi. Tak zatím.

Vaše 3. ZA

Erasmus Den třetí

Vytisknout

Po dnešním probuzení nás čekalo setkání s pracovníkama od Evolva, kteří nás tu mají na starost. Toto setkání obsahovalo mnoho papírů, které musíme v průběhu naší stáže vyplnit. Posléze jsme se všichni ze 4.SC a 3.SC šli podívat na naše pracoviště, což jsou školky a jesle, hlavně kde jsou a ke komu se máme hlásit. Potom jsme měli volný čas na nakupování pohledů a zítra naplno.

Erasmus Den druhý

Vytisknout

V dopoledních hodinách jsme navštívily italský chrám Duomo di Milano, který nás velice okouzlil. Poté jsme se odpojily od naší skupiny. Zde začala ta pravá sranda:) Nejprve jsme se málem ztratily, ale alespoň jsme pořádně poznaly zdejší trasy metra. Z tohoto důvodu nám hrozila pokuta, ale štěstí bylo na naší straně a žádnou jsme nedostaly. Při hledání našeho autobusu, jsme nenašly ani zastávku, ale za to jsme narazily na kreativní zeď z tabulek, kde jsme zanechaly vzkaz pro naší třídu. Výlet jsme zakončily italsky: pizzou a těstovinami. Oslavili jsme první advetní neděli zapálením "svíčky" I když je tu hezké, večer přicházejí slabé chvilky, pro které je tu náš kalendář. To abyste viděli, že se na vás domů všichni těšíme:)

Vaše 4.SC

Erasmus + Milano 2018, den prvý

Vytisknout

Chvíli jsme tom nechtěly věřit, ze se naše skromné lodní kufry vejdou do jakéhokoliv autobusu, ale vysmátí maďarští řidiči neměli s ničím problém, takže po nalodění jsme vyrazili noční Evropou směr Milan. Řidiči byli tak v pohodě a usměvaví, že jsme jim i odpustily, že nám nerozuměly ani slovo a téměř nás upekli během cesty zaživa! Proste flying turtles! Italie nás přivítala sluncem, takže sbohem zimo, uklízíme péřovky a hledáme sluneční brýle.
Ubytovaní máme super, ovsem katastrofa po italsky! NEJDE WIFI! Pomoct mami, já chci domu!!!!!
pokračovaní zítra, teste se!
MILANSKE ERASMACKY

Stáž v Miláně

Vytisknout

V příštím školním roce 2018/2019 plánujeme, v rámci projektu Erasmus+,vyslat 20 studentů na 14 denní stáž do Milána.

Stáž v Polsku - Olešnice

Vytisknout

V rámci souvislé červnové praxe v roce 2015 se naše čtyři žákyně denního studia - dvě z oboru Zdravotnický asistent a dvě z oboru Sociální činnost, zúčastnily týdenní stáže v Polsku, v partnerském městě Chrudimi Olešnici.

P1010058.jpg P1010058.jpg P1010058.jpg P1010058.jpg

Číst dál: Stáž v Polsku - Olešnice

Návštěva ze Svidníku - Slovensko

Vytisknout

V pondělí 16.2.2015 do naší školy zavítala milá návštěva ze Svidníku, partnerského města Chrudimi.

Přijeli učitelé ze Střední zdravotnické školy milosrdného Samaritána ve Svidníku – PhDr. Kristína Vageľová – zástupkyně ředitele pro odborné vyučování a Ing. Tomáš Magdziak – statutární zástupce ředitele.

Číst dál: Návštěva ze Svidníku - Slovensko

Zahraniční stáž Polsko Olešnice 2014

Vytisknout

Naše stáž v partnerském městě Olešnice v Polsku probíhala ve dnech 22. 4. – 29. 4. 2014.

V úterý v odpoledních hodinách jsme po zdlouhavé cestě dorazily konečně do Olešnice. Po příjezdu jsme se šly ubytovat a potom dostaly možnost projít se po městě.

Číst dál: Zahraniční stáž Polsko Olešnice 2014

Mezinárodní spolupráce v polské Olešnici

Vytisknout

Ve dnech 14. 6. - 21. 6. 2013 jsme dostaly příležitost ke stáži v partnerském městě Olešnice v Polsku.

P1010025.jpg P1010025.jpg P1010025.jpg P1010025.jpg

Číst dál: Mezinárodní spolupráce v polské Olešnici

Joomla Business Templates by template joomla